Vücut geliştirme (bodybuilding) ile uğraşan veya fitness amacı ile salonlara giden insanlarda bir süre sonra, özellikle de yaptıkları sporun vücutlarındaki pozitif etkilerini görmeye başladıklarından itibaren vücut şekillendirme takıntı haline gelebilmektedir. Kendi eşimden biliyorum. Bir ara sıkı bir diyetle birlikte günde 3 saat body salonlarında ağırlık çalışırdı. Sonra eve geldiğinde aynanın karşına geçer biraz daha karın egzersizine ihtiyacım var diyerek mekik çekmeye başlardı. Ben de onu aşırıya kaçmaması konusunda uyakarın kası yapmakrırdım . Ama sonradan gördüm ki eşim gibi birçok insan vücutlarının üzerinde kalan o son inatçı yağ dokusunu yok edebilmek için saplantılı bir şekilde salonlarda çalışıyor ve envayi çeşit supplement kullanıyor. Bu tip durumlara çözüm olarak son yıllarda cihazlar öne çıkmaktadır.

HİFEM – High İntensity focused electromagnetic (Yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik) teknolojisini kullanan bu cihazlar kaslarınızda yüksek yoğunluklu kasılmalar yaratmaktadır. Bu da yarım saatde 20000 kasılmaya denk gelmektedir. Bu şekilde hem kas yapılmakta hem de bu yoğun kasılmaların etkisi ile yağ da yakılmakta ve vücuda şekil verilmektedir. Çalışmalar bu cihazların kas kütlesini yaklaşık %16 arttırdığını göstermektedir. Yoğun kasılmalar epinefrin salgılanmasına neden olmakta ve epinefrin de yağ yakımını sağlamaktadır.

KİMLER EN ÇOK FAYDA GÖREBİLİR?
Bu cihaz, salonlara gidip yoğun çalışmaya vakti olmayan ve vücutlarını şekillendirmek için arayış içinde olan kişiler için iyi bir seçenekdir. Ancak, tabiki iyi bir diyet programı uygulamazsanız etkilerinin geçmesi daha hızlı olmaktadır. 

vücut şekillendirme

Asıl fayda görecek kesim diyet yapıp, düzenli egzersiz yapmalarına rağmen istedikleri vücut şekline tam olarak ulaşamamış kesim olacaktır. O halde fitness salonlarında yeterince zaman harcayıp hedefinize ulaşmanıza bir tık kaldıysa bu cihaz tam size göre…